No-Drop™ System

No-Drop™ System
Czym jest i jak działa nowy opatentowany system.Zjawisko kondensacji jest wyjątkowo nieprzyjemne podczas gotowania.

Powstaje, gdy gorące powietrze wydobywające się z gotujących garnków zderza się z zimną powierzchnią, taką jak: kafelki, okap, meble czy szkło.
W wyniku kontaktu z zimną powierzchnią para obniża swoją temperaturę i jej nadmiar zamienia się w wodę, a raczej w drobne kropelki, które osadzają się na zimnej powierzchni szafek i półek, z czasem je niszcząc.

Aby rozwiązać ten problem, Falmec opracował zaawansowany system, wydajny i bardzo innowacyjny, który został nazwany No-Drop™ System.

Opatentowana przez Falmec technologia No-Drop™ System ma ambitny cel, jakim jest wyeliminowanie każdej kropli wody w kuchni.Ale jakie mechanizmy i innowacje „kryją” się za tym systemem?

W okapie zamontowano serię krzyżowo-łopatkowych filtrów z technopolimeru, specjalnie ukształtowanych, aby wychwytywały cząsteczki skroplin pochodzące z oparów z gotowania.

Przechwycone w ten sposób skropliny osadzają się i dzięki sile grawitacji spływają wzdłuż nachylonych kanałów, ostatecznie zbierając się w wyjmowanym kolektorze..

Efekt? Zdrowe, komfortowe i przyjemne otoczenie, które poprawia jakość życia w kuchni.

Ale w jaki sposób należy konserwować No-Drop™ System?W prosty i w praktyczny sposób, w trzech szybkich krokach:
1) kolektor można opróżnić z płynów szybkim ruchem;
2) filtry są łatwo wyjmowane i można je myć w zmywarce;
3) kolektor czyści się szybko miękką szmatką.

I confirm that I have read the above information, I ask to be subscribed to the Newsletter service of Falmec S.p.A. containing information on the latter's products or services, as well as promotions or invitations to events in which it will participate. (read all)

Falmec Polska Sp. z o.o.
ul. Rzemieślnicza 4, 05-082 Blizne Łaszczyńskiego 
Tel.: +48 22 721 03 42 - NIP: 118-204-73-37 - KRS nr 0000367028 - Kapitał zakładowy: 850.000,00 PLN