Wiadomości i prasa

Aby zawsze być na bieżąco

28 marca 2018

FALMEC INICJUJE PROJEKT BELLARIA AMICA DEI SOGNI (BELLARIA PRZYJACIÓŁKA SNÓW)

W okresie od 20 listopada 2017 do 14 stycznia 2018, Falmec we współpracy z Fundacją “Stepan Zavrel” i Międzynarodową Szkołą Ilustracji z Sarmede - zainicjował projekt Bellaria Amica dei Sogni (Bellaria Przyjaciółka Snów), w którym dzieci miały okazję dać upust swojej kreatywności.

Celem tej dobroczynnej inicjatywny jest przeznaczenie funduszy, zebranych w drodze aukcji charytatywnej, na projekt "Paszport genetyczny", wspierany przez Komitet Maria Letizia Verga, zajmujący się badaniami i leczeniem białaczki dziecięcej w Laboratorium Badawczym M. Tettamanti w Monzy.

Bellaria, opracowana przez Falmec, to lampa stojąca z systemem oczyszczania powietrza, który dzięki swojej aktywnej funkcji jonizacji przywraca równowagę jonową powietrza w domu, eliminując substancje potencjalnie szkodliwe dla organizmu. W rzeczywistości, jak podkreśliła to w ostatnich badaniach Agencja Ochrony Środowiska (EPA), powietrze w pomieszczeniach domowych jest do pięciu razy bardziej zanieczyszczone niż powietrze, którym oddychamy w naszych miastach. Badania, która karzą nam się zastanowić, zwłaszcza gdy mówimy o zdrowiu dzieci, które przede wszystkim zasługują na większą uwagę w tej kwestii.

To właśnie najmłodsi byli bohaterami projektu Bellaria Amica dei Sogni. Zostali poproszeni o zinterpretowanie ich marzeń, wykonanie rysunków, które następnie zostały opublikowane na stronie www.amicadeisogni.it i www.amicadeisogni.com i zamieszczone na profilach Facebook i Instagram projektu, z hasztagiem #BellariaAmicaDeiSogni i #amicadeisogni.

Użytkownicy mogli wybierać swój ulubiony projekt, głosując za pośrednictwem strony internetowej. Trzy najczęściej wybierane przez głosujących prace zostały nagrodzone lampą "Bellaria". Drugie jury oceniało wszystkie rysunki, wybierając dziesięć, które posłużą jako źródło inspiracji dla artystów Międzynarodowej Szkoły Ilustracji dla Dzieci, jako dekoracja Bellaria.

Dziesięć ozdobionych w ten sposób Bellarii stanie się więc prawdziwymi dziełami sztuki. Zostaną one zaprezentowane na stoisku Falmec podczas tegorocznych targów Eurocucina 2018.

Bellaria jest nie tylko piękna i funkcjonalna, ale także szlachetna... pod koniec imprezy wszystkie prace zostaną sprzedane na aukcji, a dochody zostaną przekazane w całości Komitetowi Maria Letizia Verga, aby pomóc w badaniach nad leczeniem dziecięcej białaczki.

Strona web
Facebook
Instagram
Więcej informacji:
Fundacja Zavrel
Komitet Maria Letizia Verga

Falmec Polska Sp. z o.o.
Konotopa, ul. Rajdowa 3A, 05-850 Ożarów Mazowiecki 
Tel.: +48 22 721 03 42 - Fax: +48 22 722 18 16 - NIP: 118-204-73-37 - KRS nr 0000367028 - Kapitał zakładowy: 850.000,00 PLN