Wiadomości i prasa

Aby zawsze być na bieżąco

09 września 2020

Spazio wygrywa XXVI edycję Compasso d'Oro.

Światowej sławy Obserwatorzy z ADI podczas XXVI edycji przyznali historyczną i cieszącą się szacunkiem nagrodą Compasso d'Oro okapowi Spazio, niezwykłemu projektowi Falmec zaprojektowanemu przez Francesco Lucchese. To bardzo ważne wyróżnienie jest wyrazem uznania dla rozwoju firmy z Vittorio Veneto, która została nagrodzona za swoje podejście do doskonałości, za troskę i zaangażowanie w formułowaniu innowacyjnych rozwiązań poprawiających jakość czasu spędzanego w naszych domach.

Duma i satysfakcja dla Falmec z otrzymania tak prestiżowej nagrody. To cenne i wymowne wyróżnienie za wieloletnią pracę i codzienne zaangażowanie oddanego zespołu ludzi, którzy współpracują, dzieląc się pasją, której wspólnym celem jest ciągłe doskonalenie.

Spazio dołącza w ten sposób do ponad trzystu projektów nagrodzonych w ciągu ponad sześćdziesięciu lat istnienia Compasso d'Oro, wpisując się od razu do Historycznej Kolekcji Nagrody. Ustanowiona w 1954 roku nagroda Compasso d'Oro ADI jest najstarszą, ale przede wszystkim najbardziej szanowaną, światową nagrodą za wzornictwo. Zrodzona z pomysłu Gio Pontiego, konkurs był organizowany przez lata przez domy towarowe Rinascente, w celu podkreślenia wartości i jakości produktów włoskiego designu w tamtych czasach. Później został przekazany do ADI, który organizuje go od 1958 roku, monitorując jego bezstronność i uczciwość.

Nagroda Compasso d'Oro jest przyznawana na podstawie preselekcji dokonanej przez Stałe Obserwatorium Wzornictwa ADI, składające się z komisji ekspertów, projektantów, krytyków, historyków, wyspecjalizowanych dziennikarzy - członków ADI lub przez osoby spoza organizacji. Wszyscy z nich rok po roku zaangażują się w zbieranie informacji oraz ocenę i wybór najlepszych produktów, które są następnie publikowane w rocznikach ADI Design Index.


Strona internetowa ADI - Associazione per il Disegno Industriale (Stowarzyszenie Wzornictwa Przemysłowego)


Okap Spazio: karta produktuI confirm that I have read the above information, I ask to be subscribed to the Newsletter service of Falmec S.p.A. containing information on the latter's products or services, as well as promotions or invitations to events in which it will participate. (read all)

Falmec Polska Sp. z o.o.
ul. Rzemieślnicza 4, 05-082 Blizne Łaszczyńskiego 
Tel.: +48 22 721 03 42 - NIP: 118-204-73-37 - KRS nr 0000367028 - Kapitał zakładowy: 850.000,00 PLN